Bugun...


Milas-Bozbük’te Çevre Talanı
Tarih: 18-01-2024 19:05:18 Güncelleme: 18-01-2024 23:46:18 + -


Milas’a bağlı Bozbük Mahallesindeki ormanlık alanda Yavankuyu mevkiinde kepçelerle yol açma, arazi düzenleme ve ekskavatörlerle ağaç temizliği Bozbüklüler’in tepkisine neden oldu. Yıllardır orman olarak bilinen ve Milas Orman İşletme Müdürlüğünün ağaç dikimi yaptığı alanda, şimdi ağaçların iş makinalarıyla temizlenmesi ise bazı soru işaretlerini beraberinde getirdiği belirtiliyor.

facebook-paylas
Tarih: 18-01-2024 19:05

Milas-Bozbük’te Çevre Talanı

Nevzat Çağlar Tüfekçi

Milas’a bağlı Bozbük Mahallesindeki ormanlık alanda Yavankuyu mevkiinde kepçelerle yol açma, arazi düzenleme ve ekskavatörlerle ağaç temizliği, Bozbüklüler’in tepkisine neden oldu. Yıllardır orman olarak bilinen ve Milas Orman İşletme Müdürlüğünün ağaç dikimi yaptığı alanda, şimdi ağaçların iş makinalaroyla temizlenmesi ise bazı soru işaretlerini beraberinde getirdiği belirtiliyor.

Bozbük’ten bize ulaşan vatandaşlar; Bozbük sahiline sıfır olan, 336 dönümlük bu alanın kim ya da kimler tarafından nasıl alındığını, ormana ait bu alanda böyle doğa katliamı yaparak nasıl işlem yapabildiklerini merak ediyor ve yetkililerden konunun açıklığa kavuşturulmasını istiyorlar.

Vatandaşlar da şunu da merak ediyor; pek çok turistik tesisisin bulunduğu Bozbük’te, yeni birisine yatırım yapması için bir şekilde fırsat mı yaratıldı, burada tasarruf hakkını kullanan gerçek veya tüzel kişiler kim diye?

Bozbüklü bir vatandaş şöyle konuştu: “Hayırdır Akbelen’deki orman bitti, şimdi sıra Bozbük cennet koyuna mı geldi? Yıllardır orman diye bildiğimiz yer, şimdi kişi ve kişilere satılmış ve 2 ekskavatör ormanlarımızı yok ediyor. Yazıktır! Durdurun bu adaletsizliği, bu kıyı talanını. Bu ormana, gariban köylünün biri girse, hemen yakasına yapışır, durdurursunuz. Buna gücü yeten siyasiler, devlet görevlileri nerede? Haydi durdurun yağmayı. Bu yer, bu orman oksijen kaynağı. Bir zengin parasına para katsın diye cennet koylarımız talan ediliyor. Milas Orman İşletme müdürlüğü, Milas Kaymakamlığı, Muğla Valiliği nerede? Durdurun bu kıyı talanını, orman katliamını.”
Bu haber 946 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER ÇEVRE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI