Bugun...


Nevzat Çağlar TÜFEKÇİ

facebook-paylas
Cumhurbaşkanı Adaylığında, Kılıçdaroğlu’nun Artıları!
Tarih: 26-09-2022 01:48:00 Güncelleme: 26-09-2022 01:48:00


Şu anda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın karşısında, muhalif cepheden kim Cumhurbaşkanı adayı olacak soruları sıkça soruluyor. Millet ittifakı henüz adayını açıklamasa da Millet ittifakının en büyük bileşeni CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ön plana çıkıyor. Kılıçdaroğlu’nun HDP ve Kürt seçmeninin desteğini büyük oranda alıyor olması, onun şansını arttırıyor. HDP Cumhurbaşkanlığı seçiminde en az Yüzde 10’luk oy potansiyeli ile anahtar parti konumunda.

Millet ittifakı şu anda adayını açıklamakta acele etmiyor. Yeni dönemde yapacaklarını anlatıyorlar ve projelerinin medyada ve toplumda konuşulmasını, tartışılmasını sağlıyorlar. Bu da onlara stratejik olarak bir avantaj sağlıyor.

Cumhur ittifakının karşısında muhalefetin adayı kim olmalı; İmamoğlu mu, Mansur Yavaş mı yoksa Kılıçdaroğlu mu? Bu adaylık tartışmaları içinde ben Kılıçdaroğlu olmalı diyenlerdenim. Nedenleri ise şöyle:


✓ Kılıçdaroğlu şu anda Erdoğan'ı 10 puan geçiyor,

✓ Kürt seçmeninin yüzde yüz desteğini alıyor,

✓ Toplumun her kesiminden birleştirici kişi olarak oy alıyor,

✓ 20 yıllık AKP iktidarının yolsuzluklarının, adaletsizliklerinin hesabını soracak tek kişidir,

✓ Parlamenter sisteme geçiş konusunda kararlı ve inançlı bir tutum içindedir,

✓ Demokrasi için İYİ Partiye 15 milletvekili verip, grup kurdurarak seçime girmelerini sağlamıştır. Dünya tarihinde bunun başka bir örneği yoktur,

✓ Helalleşme adı altında toplumda bir uzlaşma ve barış zemini yaratmıştır,

✓ Sosyalist solun da karşı çıkmadığı bir adaydır,

✓ Devleti soyanlara kafa tutan ve hesap soracak kişidir,

✓ “Bay Kemal” diye küçümsenen ve alaya alınan bir kişi; şimdi iktidarın en çok korktuğu farklı bir “Bay Kemal” haline geldi,
 

✓ Cumhurbaşkanı olduğu takdirde herkesi kucaklayan olgun bir devlet adamı olacak; şimdikiler gibi kimseyi ötekileştirmeyecek; kimse onun nezdinde asla illet ve zillet olarak aşağılanmayacaktır.

Kılıçdaroğlu yerine Cumhurbaşkanı adayı arayanlar; sizin olmasını istediğiniz adaylarda bu özellikler var mı?

Bırakın başka aday aramayı, yok edin içinizdeki endişelerinizi ve kararsızlığınızı. Kılıçdaroğlu üzerinde birleşip tek yumruk olalım. İşi İlk turda büyük bir farkla bitirelim. Ülke insanımızın 20 yıldır yaşadığı bu kâbusu da sona erdirelim.Bu yazı 7142 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
HABER ARŞİVİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI